tel: 669 669 325 email: kontakt@psychoterapiarodzinipar.pl

Terapia par i małżeństw / Gabinet Psychoterapii Rodzin i Par -Aneta Pielas

Terapia par i małżeństw Formy pomocy

Terapia par i małżeństw

Zdarza się, że partnerzy w związku przeżywają trudne chwile, kryzysy związane z brakiem porozumienia, trudnymi wydarzeniami życiowymi czy zdradą. Często w obliczu bezsilności pojawia się myśl o rozstaniu. Warto wtedy udać się do terapeuty, który pomoże naprawić relację między partnerami. Kryzys w związku może pojawić się w każdym momencie niezależnie od tego czy para jest ze sobą rok czy 20 lat. Często wywołany jest trudnymi wydarzeniami, tj. urodzenia dziecka, śmierć bliskiej osoby, niemożność posiadania potomstwa, pogoń za karierą, czy podział obowiązków w domu. Bywa, że przyczyny tkwią głębiej i związane są z trudnymi doświadczeniami małżonków pochodzącymi z rodzin pochodzenia tj. np. przemoc, czy alkoholizm. Ten balast emocjonalny rzutuje na relacje i może pogłębiać kryzys. Bardzo często trudności w związku wzmaga zaburzona komunikacja, brak wzajemnego zrozumienia, walka o to „kto ma rację”.

Terapia par ma na celu pomóc parze zrozumieć swoje problemy i rozwiązać je. Terapia może okazać się pierwszym krokiem do naprawienia relacji miedzy parterami, poprawienia stylu komunikacji i znalezieniu wyjścia z trudnych sytuacji. Zadaniem terapeuty jest pomoc parze w lepszym zrozumieniu siebie nawzajem.

Sesja Psychoterapii Pary trwa 70 min. Częstotliwość sesji ustalana jest w kontrakcie psychoterapeutycznym. Może to być raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.

 

 

 • Kontakt

  Gabinet Psychoterapii Rodzin i Par
  Aneta Pielas
  ul. Plac Konstytucji 3 Maja 8a lok. 5 26-600 Radom

  tel.: 669 669 325
   

  czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej